Blogowe Inspiracje – Płaszcze Damskie

Blogowe Inspiracje – Płaszcze Damskie

Garderoba Męska

Posted date:


Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z upływem czasu stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.